Accident rutier

2 марта 2021 17

A avut loc un accident in care persoana vinovata si-a recunoscut vina. Am inregistrat accidentul la Aleea Garii, in declaratie au fost indicate doar 3 unitati lovite: aripa, bara de protectie si farul. Mai tarziu am deschis capota si am impresia ca sunt si alte piese deteriorate. Cum sa procedez: sa angajez un expert independent pe care va trebui sa-l platesc pentru verificare externa si interna (si care ma va costa in total aproximativ 1.000 lei) sau sa ma bazez pe angajatul expertizei de la asigurari? Problema e ca nu vreau sa imi spuna o suma si pe urma la service sa imi gaseasca ceva ce nu s-a stabilit la verificare si sa platesc din banii mei.

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

De obicei, după atenționarea expertului de la asigurari, acesta indică corect suma prejudiciului, chiar și uneori mai mult.

4 марта 2021