Accident rutier

5 января 2023 39

Bună ziua. Am fost implicat într-un accident rutier, eram cu sotia si un copil mic in masina. Celălat șofer și-a recunoscut vina, politia a investigat cazul. Nu sunt sigur că asiguratorul îmi va achita daunele aduse mașinii, dar și celelalte cheltuieli pe care le suport, cum ar mașină închiriată, evacuator, plus daunele morale (copilul si sotia s-au speriat tare). Cum să mă asigur că îmi vor fi reparate toate aceste prejudicii?

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna ziua Vadim! Dupa lege asiguratorul este obligat sa va acopere prejudiciul adus, insa nu dvs., ci Companiei de la care ati inchiriat automobilul. Este un moment important privitor la inchirierea automobilului, este necesar de analizat ce scrie Contractul de locatiune a automobilului, ce drepturi si ce obligatii au partile.... mai detaliat Adica intr-un cuvint este necesar de o analiza detaliata a cazului dvs. Pentru ajutor sunati 069049267

6 января 2023