Accident rutier

28 июня 2018 39

Persoana care fiind alaturi in stare de ebrietate a scos cheile din pornire si dupa aceasta volanul masinii s-a incuiat si am derapat intr-un copac.Cine se face vinovat de accident, soferul sau cel ce a scos cheile? Soferul nu avea permis de conducere.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Ion,
Ambele persoane se fac responsabile de acest caz. Unul este de vină că a urcat la volan fără să dețină dreptul de a conduce și a dus la această situație, iar celălal de faptul că a încredințat automobilul unei persoane fără drept de a conduce mijlocul de transport de... mai detaliat categoria dată și sigur pentru acțiunea care a dus la accident.

28 июня 2018