Accident rutier

3 января 2022 153

Buna ziua. Soferul care a provocat un accident rutier m-a rugat sa nu chemam politia, pentru ca el nu are actele in regula si mi-a promis ca el va achita toata reparatia. Am pozele facute la locul accidentului, conversatia noastra pe viber si recipisa. Pana la urma, am gasit mesteri, a fost stabilit costul lucrarilor de reparatie, iar soferul in cauza mi-a transmis 60% din bani, confirmate prin recipisa. Dupa ce masina a fost reparata, acesta refuza sa achite restul sumei, iar prietenii lui de la service nu pot da nicio factura care ar confirma costul reparatiei. Cum pot solutiona acest caz? Am inregistrata toata informatia si toate refuzurile lui. Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Transmiteti in adresa acestuia o notificare privind restituirea sumei restante.

In caz ca refuza, pe cale judiciara.

4 января 2022