Accident rutier

12 августа 2021 98

Salut! In timp ce ma deplasam pe timp de noapte pe str. Sadoveanu cu viteza redusa, a iesit o masina la depasire si am fost nevoit sa ma deplasez mult pe dreapta si am lovit o masina parcata cu portiera deschisa, si anume am lovit portiera. Pagubele nu sunt mari, dar politia a refuzat sa vina la fata locului si mă face pe mine vinovat, Cum sa procedez in asa caz? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Igor, automobilul DVS posedă de aparat care filmează drumul, dacă sunteți în drept să depuneți o declarație la poiliție, unde o să demostrați nevinovăția DVS, asupra a/m care a eșit la depășire și care a creat un accident.

13 августа 2021