Accident rutier la iesire din regim de parcare

21 февраля 2019 137

Automobilul a fost parcat regulamentar pe o strada si in spate s-a parcat alt automobil. In timpul iesirii din parcare, intamplator a fost atins automobilul care era parcat in spate. Cine se considera vinovat in acest caz?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna D-le Cebotari,

Vinovat în accidentul rutier ce a avut loc este șoferul ce efectua manevra deplasîndu-se cu spatele întrucât, are obligația de a se asigura că nu există careva obstacole în calea acestuia.

21 февраля 2019