Accident rutier neraportat

3 июня 2019 104

Buna ziua. Vreau sa va intreb: daca am deteriorat fara din spate la un automobil si nu am chemat politia, sunt obligat sa-i procur si fara cealalta? Am lasat in gaj un document si domnul mi-a spus ca nu imi da documentul pana nu-i cumpar ambele faruri.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Acest fapt e riscul pe care ați asumat, la moment nu prea aveți încotro atit timp cit nu sa încheiat o înțelegere expresă sau nu a fost raportat cazul, atu ci compania de asigurări se ocupa de prejudiciu.

4 июня 2019