Achitarea amenzii reduse dupa hotararea judecatii

21 ноября 2018 50

A fost intocmit un Proces-verbal pentru 3 incalcari rutiere (3 articole). A fost depusa contestatie (2 incalcari). Judecata a admis contestatia si a anulat 2 incalcari, dar a ramas 1 incalcare. Cum poate fi achitata amenda? Prin mpay, introducand numarul PV, apare amenda veche/integrala. Multumesc anticipat.

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Este problematic din cauza ca nu s-au facut 3 procese verbale, cum era firesc sa fie.
Puteti incerca la Bancă sa achitați, avand documentul justificativ- hotărârea judecătorească.

21 ноября 2018

Multumesc mult pentru raspuns.
Daca e cineva interesat: am fost la Secția Supraveghere Contravențională (https://goo.gl/maps/pMaiNcrSWKA2) unde, dupa explicarea cazului, amenda a fost modificata si a putut fi achitata online.

11 декабря 2018