Achitarea datoriei

23 октября 2018 46

Buna! Fiind peste hotare, am primit la domiciliu, adica la casa parintilor o scrisoare din judecata cu o suma de 1.800 lei spre achitare, 800 lei pentru internet telefonic si 1.000 pentru cheltuieli de judecata. Unde pot achita aceasta datorie? Daca nu mai detin aceasta scrisoare, e posibil sa achit cumva? Daca sunt la moment peste hotare, e posibil sa o achit prin transfer bancar? Multumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

D-l Toma, e posibel. Nu mai DVS trebue să aflați la judecată contul trezorie și după aceasta puteți face transferul sau să împuteniciți cu buletinul DVS pe o rudă care se v-a deplasa la judecată de unde o să ee contul corespunzător și v-a face transferul. Trebue să evitați, ca... mai detaliat hotărîre de incasare să nimerească la executor, fiindcă în așa caz executorul mai adaugă procentul de 10%, lucrul lui.

24 октября 2018