Achitarea pensiei alimentare

11 июля 2019 65

In cazul in care în documentul executoriu este specificat ca pensia de intretinere se incaseaza din data x, iar la executare se depune cu aproximativ un an mai tarziu - atunci de cand se calculeaza pensia alimentară - din data indicata in documentul executoriu sau din data depunerii la executare? Multumesc!

Jurist comments 1

Liliana Munteanu
  • Адвокат-стажер

Buna seara, din data emiterii Titlului executoriu ( titlul executoriu este emis in baza unei Hotariri judecatoresti).

12 июля 2019