Achiziție în magazin

17 декабря 2022 73

Bună ziua. Am procurat un produs (un dispozitiv), dar prețul cu care l-am procurat este mult mai mic decât prețul real, dacă e să comparăm cu alte magazine. Presupun că prețul este greșit (o eroare a magazinului). Poate în această situație vânzătorul să-mi ceară produsul înapoi sau să mă impună să achit diferența? Am bonul fiscal cu prețul achitat de mine.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Ghenadie, nu poate să te oblige, asta e problema reprezentattul magazinului.

18 декабря 2022