Achiziție online

16 декабря 2022 29

Bună ziua. Am efectuat o achiziție online. Transferul spre vânzător a fost executat prin banca de pe cont bancar prin procedură Swift. Vânzătorul mi-a livrat un produs greșit. Am fost la banca să reversez transferul, dar acolo mi-au spus că vânzătorul nu are suficienți bani în cont. După multe discuții cu vânzătorul, acesta nu-mi returnează banii. Care este procedura legală de returnare a banilor în situația descrisă? Vânzătorul este din China, cu cont bancar în SUA.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Vitalie, ai pierdut banii, ai de furcă cu un escroc internațional.

17 декабря 2022