Act de predare-primire in proprietate a bunului imobil

30 января 2020 1043

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, ce trebue sa contina actul de predare-primire a bunuli imobil (achizitionat in temeiul unui contract de investitie)? Trebue sa fie intocmit/inregistrat la notar? Multumesc mult!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Actul de predare primiri nu-i obligatoriu să fie încheiat la notar de ai ar fi bine să-l întăriți acolo, acesta conține toate datele esențiale despre bunul imobil care urmeaza a fi primit în proprietatea dvs, lipsa sau prezența pretențiilor, persoană care dă și care primește etc...

31 января 2020