Acte necesare pentru ridicarea interdicției

7 мая 2019 22

Bună ziua. Sunt cetățeana a Republicii Moldova. In august 2018 mi-a fost aplicata interdicție în Romania pentru ca am depășit termenul legal de ședere în tara respectiva, totodata și pentru tot spațiul Schengen. Recent m-am căsătorit cu un cetățean roman. Întrebarea mea este: ce as putea face ca să îmi ridice interdicția cât mai repede?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Puteți încerca sa solicitați asemenea info de la autoritățile RO. Totuși, din experiență, nu va suferi modificari.

10 мая 2019