Acte pe bun imobiliar

9 сентября 2019 117

Buna ziua. Recent am cumpărat un apartament, direct de la compania de construcții. După ce am făcut contract de vânzare-cumpărare la notar, directorul companiei mi-a eliberat și chitanța fiscală cu stampila companiei și semnătura acestuia. La câteva zile distanță, ajunge în spital în comă și nu reușește să îmi scrie declarația. La cadastru nu îmi eliberează extrasul la prezentarea contractului de la notar și a actului fiscal, motivând că lipsește declarația. Cum procedez în acest caz și cum pot obține actele pentru apartamentul meu? Mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Sau așteptați pină va fi numit un nou administrator sau persoana ce îi va îndeplini funcția, sau, obțineți declarația pe cale judecătorească.

10 сентября 2019