Actele pentru vanzarea unui teren

18 августа 2022 77

Buna ziua. Sunt proprietarul unui teren in municipiul Chisinau si doresc sa-l vand. Care sunt actele de care am nevoie pentru aceasta tranzactie?

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna ziua Victor! Pentru a vinde un imobil, este necesar ca actul de proprietate sa fie inregistrat cadastral, apoi dati comanda de Extras si Certificat de Evaluare de la ASP si veniti la notar si efectuati procedura de vinzare-cumparare. Pentru mai multe detalii puteti sa contactati la numarul de telefon... mai detaliat : 069049267

19 августа 2022