Activitate de intreprinzator

28 января 2019 36

Buna ziua. Vreau sa vand vata de zahar in mun. Balti. Spuneti-mi, va rog, unde trebuie sa ma adresez si cum sa incep. Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Pentru început ar fi cazul să vă apropiați la primăria de Bălți, deoarece va urma să primiți autorizare de la aceasta.
Totodată, ar fi cazul să identificați forma de organizare, ar fi posibil de optat pentru patenta de întreprinzător, care se va elibera de către serviciul fiscal local. Ei vă... mai detaliat pot ghida corespunzător la capitolul dat.

28 января 2019