Activitatea in perioada situatiei exceptionale

22 марта 2020 53

Buna ziua. Reprezint o persoana juridica care activeaza in domeniul producerii constructiilor publicitare si montarea acestora. Putem activa acum, in special lucrari de montare? Nu vom incalca reglementarile privind situatia exceptionala in tara?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Bună ziua Vladimir,

Asemenea activitate este permisă în perioada respectivă.

23 марта 2020
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Prin hotararea Comisiei nationale extraordinare de sanatate publica, nr. 9 din 15 martie 2020,
a fost sistata, pina la 1 aprilie 2020, activitatea unitatilor comerciale CU AMANUNTUL.
Dvs prestati servicii - ceea ce nu este o activitate de “comert cu amanuntul”.
Respectiv, restrictiile nu va sunt aplicabile.

24 марта 2020