Acuzarea copilului

21 мая 2019 28

Copilul meu e in clasa a 5, a avut un conflict cu o colega de clasa, pana la urma totul s-a rezolvat si s-au impacat. Acum mama acestei fetite a acuzat-o ca i-a scris cuvinte urate in comentarii la pozele de pe o retea de socializare. Nu este scris de pe pagina copilului meu, ci de pe o pagina pe care nici eu, nici copilul meu nu o cunoastem. Eu stiu ca copilul meu nu a scris cuvintele acestea, insa mama acestei fetite o acuza insistent si imi fac deja griji pentru copilul meu. Ce ar trebui sa fac in cazul acesta?
Sa apelez la politie sau este o alta procedura?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Bina ziua
Prima etapă este de a ajunge la înțelegere cu mama, contrar, dacă se acuzațiile încep a demara în acțiuni de intimidare/înjosire, apelați la poliție.

21 мая 2019