”Admis, casat, soluție nouă”?

25 апреля 2023 28

Buna ziua. Judecatoria a respins cererea executorului judecatoresc de a-mi aplica interdictie de a parasi tara pe un termen de 6 luni. Executorul a atacat hotararea mentionata la Curtea de Apel Chisinau. Examinarea cauzei a avut loc pe 25 aprilie 2023. M-am prezentat la Curtea de Apel, dar deoarece examinarea cauzei nu a avut loc la ora indicata in citatie (09.00), am plecat la serviciu. Mai tarziu am verificat portalul instantelor judecatoresti si am gasit informatia precum ca sedinta a avut loc si scrie asa: ”Sedinta a avut loc, Admis, casat, solutie noua.” Cum pot intelege ce a decis Curtea de Apel? Ajutati-ma, va rog.

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

A fost casată (anulată) hotărârea primei instanțe și este altă soluție dată de instanța de apel.
Verificați la rubrica hotărîri, acolo va fi publicată decizia dată de Curtea de apel.

26 апреля 2023