Agentie de turism

9 октября 2019 89

Buna ziua. Vreau sa deschid o agentie de turism. Conform legii, nu mai am nevoie de licenta. Am nevoie de alte acte suplimentare? Reprezinta un impediment faptul ca nu am studii in turism?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Cu privire la actele suimentare cel mai bine ar fi să vă consultați cu Agenția Turismului a Republicii Moldova la linia telefonică sau printr-o cerere în care să solicitați furnizarea informației respective.

Faptul că nu aveți studii în turism nu reprezintă un impediment.

10 октября 2019