Agenție de turism

22 августа 2022 40

Bună ziua. Care sunt actele necesare pentru a deschide o agenție de turism?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Bună ziua.

Pentru a desfășura activitatea ce ține de servicii turistice, urmează să deschideți o companie, adică o persoană juridică - SRL (societate cu răspundere limitată) cu genul de activitate corespunzător.

Procesul este destul de complex, elaborarea documentelor de constituire, pregătirea pachetului necesar, înregistrarea de stat, luarea la evidență fiscală, deschiderea contului... mai detaliat bancar, ștampilă, CNAS, CNAM.

Prestez servicii de acest gen în cazul în care o să întimpinați dificultăți.

24 августа 2022