Ajutati-ma, va rog, sa inteleg hotararea judecatoreasca de mai jos

13 декабря 2021 76

Buna ziua. Cum sa aflu dacă e bine sau nu? ”Tip solutie: Admite cererea. Solutia pe scurt: Admite cererea formulată de reclamanta XX în contradictoriu cu pârâtul Ministerul Afacerilor Externe. Obligă pârâtul la emiterea și comunicarea, la domiciliul ales, acordul depunerii jurământului la consulatul României din Chișinău. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 1.050 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul București”.

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Alina.

Da, e de bine, instanța a admis cererea înaintată de dumneavoastră.

Spor!

13 декабря 2021