Ajutor pentru perioada rece

27 ноября 2019 69

Are dreptul o persoana in vârsta de 93 ani sa beneficieze de ajutor pentru perioada rece a anului, dacă pensia este mai mică de 1.500 lei și locuiește in ultimul timp la fiica ei in vârstă de 70 ani. Acesta e motivul pentru care i se refuza acest ajutor. Cum e corect? Multumesc.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Depinde de veniturile pe care le au in comun cei doi.
Vedeti aici Regulamentul: https://www.chisinau.md/download.php?file=cHVibGljL3B1YmxpY2F0aW9ucy85NzI0MDhfbWRfcmVndWxhbWVudF9fYW5lLnBkZg%3D%3D

28 ноября 2019