Ajutor pentru tanar specialist

13 сентября 2019 90

Buna ziua. Sunt absolventa a Institutului de formare continua la profilul Psihologie, specialitatea Logopedie. Anterior am absolvit USM, facultatea Matematica si Informatica. As vrea sa stiu daca pot beneficia de ajutorul pentru tanar specialist in caz de angajare in calitate de Logoped la gradinita? Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Адвокат-стажер

Bună, Olesea.

Una dintre condițiile pentru a beneficia de indemnizație este încadrarea într-o instituție de învățământ prin repartizare de către Ministerului Educației, Culturii și Cercetării.

Vedeți acest regulament pentru a determina dacă sunteți eligibilă pentru indemnizație:
legis.md/cautare/getResults?doc_id=113849&lang=ro

Cel mai bine ar fi să sunați și să întrebați direct la minister: mecc.gov.md/ro/content/informatii-de-contact-0/

11 июня 2020