Am acumulate peste 15 puncte

26 августа 2019 196

Bună ziua. În septembrie am judecată cu privirea la retragerea permisului de conducere din cauza punctelor acumulate. Am nevoie de avocat pentru o așa judecată sau nu?
Vă mulțumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Acesta este un proces contravențional, iar sancțiunea normei contravenționale nu prevede privatiunea de libertate, motiv pentru care nu este obligatorie participarea unui avocat.
Totuși, fiecare persoană este în drept sa se apere de sine stătător sau să recurgă la serviciile unui apărător(avocat).

Succes.

27 августа 2019