Am adus o mașină de peste hotare

5 ноября 2018 21

Bună ziua. Am adus o mașină de peste hotare, ii fac devamarea. Aici în Moldova ce taxe trebuie sa achit, ea fiind deja devamata și inscrisa pe mine?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Dacă automobilul este deja înregistrat pe numele dumneavoastră, urmează să treceți revizia tehnică și să îl asigurați.
Vă apropiați la oricare stație de testare, cheltuielile fiind:
Taxa pe drum-care se calculează reieșind din datele automobilului și se achită la bancă,
Taxa pentru testare care era 150 lei
Costul pentru asigurarea RCA obligatorie, care... mai detaliat se calculează reieșind din datele automobilului.

6 ноября 2018