Am ajutat un om aflat in închisoare cu niste bani si acum nu pot da de el

5 января 2020 43

Bună! Am ajutat un om aflat in închisoare cu niste bani si acum nu pot da de el. Cum sa-l gasesc daca el a iesit din închisoare. Ce să fac, unde sa mă adresez?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Dna Natalia, autoritățile competente nu o să vă ofere dvs. așa informație, decît in cazul în care sunteți rude cu persoana in cauză.

Totuși, dacă dețineți careva dovezi de transmitere a banilor și justificați un interes legitim, un avocat ar putea să efectueze anumite interpelări către autoritățile competente, în vederea furnizării... mai detaliat informației.

Pentru mai multe detalii, mă puteți contacta 068617677

7 января 2020