Am avut un accident

27 декабря 2019 163

Buna ziua. Am avut un accident, mai exact un microbuz mi-a tamponat masina din spate. Am chemat politia, soferul microbuzului a recunoscut vina, a fost intocmit proces- verbal. La politie mi-au dat documentele necesare, in afara de datele personale ale vinovatului - mi-au spus ca nu au dreptul. Am prezentat actele mentionate companiei de asigurari a vinovatului, dar fara datele personale expertul nu face evaluarea, iar vinovatul nu raspunde la telefon. Cum sa procedez in acest caz? Cine trebuie sa-mi repare paguba? Multumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

D-na Liliana în cazul DVS aveți tot dreptul să vă adresați în instanță, cu indicarea circumstanțelor, fiind anexate însuși procesul verbal, să vă adresați la o firmă specializată, să constate suma prejudiciului cauzat, DVS trebue să păstrați toate bonurile de achitare pentru a fi prezentate în istanță.

29 декабря 2019