Am cateva credite cu intarzieri

16 апреля 2019 150

Am luat credite de la cateva filiale difirite si am intarziat foarte tare. Cu salariul nostru n-am de unde le acoperi, dar ele tot cresc. Pot sa iau alt credit de la alta filiala, deoarece am multe refuzuri? Care-i cauza? Ei vad toate datoriile mele si au legatura intre ei?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna D-le Alexandru

În cazul în care ați contractat credite de la diferite sucursale ale uneia și aceleiași bănci comerciale sau organizații de creditare nebancară trebuie să știți că aceștia au o singură bază de date în care sunt.
Ați putea încerca contractarea unui credit prin care le acoperiți pe toate celelalte(refinanțare),... mai detaliat însă, pentru aceasta trebuie sa apreciați posibilitatea Dvs de a va asuma o asemenea responsabilitate, dacă veniturile pe care le obțineți, cheltuielile pe care le aveți și varsta, vă vor permite să onorați obligațiile asumate.

De asemenea, pentru a vă documenta mai bine vă recomand să citiți Legea Nr. 122 din 29-05-2008 privind birourile istoriilor de credit

http://www.legis.md/cautare/rezultate/106946

16 апреля 2019