Am credite neachitate de 3 luni

28 ноября 2020 1174

Buna. Am cateva credite si nu sunt achitate de 3 luni. Nu pot sa le achit, am 3 copii si sotul a ramas fara serviciu. Primesc mesaje la telefon sa achit de urgenta, in caz contrar vor apela in instanta de judecata. Puteti sa imi spuneti care vor fi consecintele?

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Veți fi chemați în judecată, unde se va examina posibilitatea de încasare forțată a datoriei. După ce hotărîrea va deveni irevocabilă, un executor judecătoresc va încasa forțat datoria.
Ar fi bine să cădeți de acord cu debitorul ca să amînați plata datoriei sau alte condiții.

29 ноября 2020