Am cumparat o masina si proprietarul nu mi-a facut actele necesare

23 октября 2019 20

Am cumparat o masina si proprietarul nu mi-a făcut procura la momentul procurari, iar acum nu dorește să îmi facă procura! Cum de procedat în așa situație?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Nu aveți necesitate de procură ci de un contract de vânzare-cumpărare!
Cu contractul de vânzare-cumpărare va adresați la Direcția de Înmatriculare a Mijloacelor de Transport a Agenției Servicii Publice pentru înregistra bunul pe numele Dvs.

23 октября 2019