Am dat cu împrumut unei persoane fizice mai multe sume bănești

20 декабря 2019 59

Am dat cu împrumut unei persoane fizice mai multe sume bănești în diferite perioade, am recipise pe fiecare sumă. Deși tot promite, persoana menționată nu întoarce banii împrumutați. Degrabă se vor împlini 3 ani și am hotărât să mă adresez în judecată. Vă rog să mă ajutați. Am nevoie de calculul dobânzii pentru împrumut ca să anexez la cererea de chemare în judecată.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Bună ziua Maria,

Vă sunt la dispoziție, mă puteți contacta pentru o consultație detaliată.

21 декабря 2019
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Urmează să-i înaintați în termen o cerere prealabilă de a întoarce datoria potrivit recipiselor și să indicați ca în caz contrar vă asumați dreptul să-l înaintați în instanța de judecata, calculul dobânzii de întîrziere poate fi călcat aici :
http://calc.prolex.md/

21 декабря 2019