Am dorit sa cumpar un apartament cu achitarea pretului in rate, dar am constatat ca exista un sechestru plasat pe acesta

11 января 2023 45

Salut! Am dorit sa cumpar un apartament cu achitarea pretului in rate. Cand s-a ajuns la perfectarea actelor, mi-au spus ca pe apartament e plasat sechestru. Eu deja locuiesc in apartament, iar stapanul ma alunga de aici, impreuna cu copiii, in plina iarna. Ce drepturi am? Rog frumos sa-mi dati un sfat, cum sa procedez.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Rosalinda,

În cazul în care nu aveți nici-un contract de chirie cu proprietarul apartamentului, el are dreptul să solicite eliberarea imobilului.

12 января 2023