Am dosar penal si nu-mi pot face pasaport

9 февраля 2020 219

Buna ziua. Eram peste hotare cand a fost deschis un dosar penal. Cand am venit acasa, am depus la pasaport, dar mi-au refuzat-o pentru ca eram in cautare. La moment este stabilita data judecatii peste cateva luni. Pot eu acum sa-mi perfectez pasaport biometric

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Dl. Nicolai nu, fiindcă nic-o agenție n-o să vă perfecteze pașaportil, DVS trebue să aștgeptați pînă cînd instanța nu se v-a expune supra cauzei penale. Ca atare DVS nu v-ațiu referit la articolul, conform căruia sînteți trași la răspundere penală, e o întrebare înteresată, succese.

15 марта 2020