Am facut o comanda de tort si mai tarziu am anulat comanda

5 сентября 2019 35

Buna ziua. Am facut o comanda de tort cu o saptamana inainte de eveniment. Am fost nevoiti sa anulam evenimentul si cu 3-4 zile inainte am anulat comenda. Putem conta ca vom recupera avansul achitat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
daca aveți incheiat un contract, atunci ar fi cazul să studiați condițiile acestuia, în cazul avansului, este posibil de a obține restituirea sumei dacă nu a fost creat un prejudiciu și informarea privind anularea comenzii a fost efectuată în timp deajuns pentru a evita careva cheltuieli.

5 сентября 2019