Am fost agresat fizic

3 апреля 2022 36

Buna ziua. Am fost agresat fizic de un individ in timp ce ma aflam in masina mea. Acesta s-a apropiat de masina si mi-a provocat leziuni usoare in regiunea gatului si mi-a rupt haina. Am depus o plangere la politie. Acolo mi-au spus ca vor examina acest caz de huliganism si ca ma vor chema la sector cand va fi nevoie. Care este procedura de mai departe? Cum ma asigur ca individul mentionat va fi tras la raspundere si imi va achita pagube morale, emotionale si despagubiri pentru haina rupta? Am fost la medic pentru ca ma deranja leziunea din regiunea gatului.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Noroc Victor, toate întrebările la poliție, la inspectorul de sector sau la ofițerul de urmărire penală, ei sunt persoanele care decid ce se v-a întâmpla cu vinovatul, DVS pregătiți o cerere despre solicitare reparării prejudiciului cauza și material.

4 апреля 2022