Am fost agresată fizic

17 марта 2018 37

Am uitat să vă concretizez că agresorul este concubinul meu și când m-a agresat, fiica mea de 13 ani a fost de față. Am chemat poliția, am depus plângere, am făcut expertiza medico-legală la lovituri. De asta vreau să știu dacă pot cere prejudicii morale.

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Victoria,
Este bine ca ati procedat in felul acesta, dar trebuie sa fiti constienta de faptul ca in momentul in care incepeti un proces de judecata impotriva sotului pentru prejudicii morale, va fi destul de dificil de pastrat in continuare familia, adica sa ramaneti in casatorie. Cu parere... mai detaliat de rau legislatia noastra nu cunoaste notiuni ca ”separati” dar in casatorie. Raspuns scurt la intrebarea Dvs - da, puteti cere prejudicii morale.

17 марта 2018