Am fost amenințată de sectorist

13 ноября 2021 32

Bună ziua. Am fost amenințată de către polițistul de sector că îmi va lua copilul și pe mine mă va închide la închisoare din cauză că am lovit o fată care mi-a scăpat copilul jos. Am lovit-o peste fata. Sectoristul refuză să ia vreo măsură în privința ei, iar mie mi-a aplicat amendă în mărime de 1.000 lei și, după cum am menționat, mă amenința. Ce pot face în așa caz?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Daniela? vă adresați la procuror sau la Șeful inspectoratului de poliție al raionului, unde a avut loc cazul.

14 ноября 2021