Am fost chemati la audieri

12 июня 2018 33

Am nevoie urgenta de raspuns. Ieri am urcat la un balcon al unui bloc locativ, la orele 22.00, unde faceam poze. Au venit doi vecini si ne-au acuzat ca suntem narcomani si au chemat politia, care a vorbit cu noi destul de urat. Cand au auzit ca am nevroza, m-au numit debil de cap si ca trebuie sa stau acasa, nu afara. Am fost chemati la audieri si as vrea sa intreb: ce ne poate astepta? N-am incalcat nimic in opinia mea. Eram in stare normala, galagie n-am facut.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Dacă sunteți siguri că nu ați încălcat ordinea publică cumva ba mai mult nu ați comis nici un act ilicit atunci nu aveți de ce să fiți sancționați iar procesul contravențional urmează să înceteze.

13 июня 2018