Am fost concediata in perioada concediului de maternitate

24 июня 2020 126

Buna ziua. Am fost angajata pe termen determinat. In aceasta perioada, am iesit in concediu de maternitate. Ulterior am aflat ca am fost eliberata fara a fi pusa la curent. Copilul meu inca nu are varsta de 3 ani. Ce sa fac? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Puteți înainta o cerere către angajator de a fi anulat ordinul de concediere pe motiv că ați fost concediată ilegal dvs aflându-vă în perioada concediului de maternitate cu achitarea îndemnizațiilor pe toată perioadă în care ați fost concediată ilegal or în caz contrar vă rezervați dreptul de a... mai detaliat vă adresa cu o plângere către Inspecția Muncii.

25 июня 2020