Am fost inregistrat intr-o companie de maxi taxi

13 февраля 2019 35

Buna. Mai bine de un an am fost inregistrat intr-o companie de maxi taxi (masina, datele buletinului), dar nu activez deloc in compania data de maxi taxi. Acum am primit invitatie de la fisc sa ma prezit, cu motivul ca prestez ilegal servicii de transportare a pasagerilor. Ce as putea face?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Adrian,

Informația expusă de către Dvs este incompletă!
De unde și până unde datele dvs cu caracter personal au ajuns la acea firma de taxi, ați fost angajat, etc?
Dacă nu ați lucrat la acea firma și nu ați avut cu aceasta absolut nici o tangență, mergeți la DGAF și explicați... mai detaliat toate aceste lucruri, iar ei sa se ocupe mai departe de aceste probleme.
In cazul în care ați fost implicat în careva scheme de evaziune fiscală, fals în acte, etc fiți vigilent la ceea ce declarați și mai bine consultați în prealabil un avocat!

13 февраля 2019