Am fost inselat si am cumparat automobil in stare foarte proasta

23 августа 2019 107

Am cumparat autoturismul de pe o pagina de anunturi pe Internet. In anunt era indicat “masina in stare perfecta”. Dupa cateva saptamani a inceput probleme. La service am ramas socat: masina o fost stransa din bucati, volanul schimbat din dreapta in stanga si multe altele. Am sunat persoana de la care am procurat masina, a spus ca ia masina inapoioi, dar imi intoarce cu 2.000 Euro mai putin decat pretul cu care am cumparat-o. Mai mult, la service s-a constatat ca asa masina nu poate sa treaca revizia tehnica. Ca sa inteleg corect: si testarea auto a fost o inselaciune. Va rog sa ma ajutati, are sens sa dau in judecata? Nu vreau sa fie inselate si alte persoane la fel.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa va adresati cu o plingere la politie. Escrocherie si fals in acte.

25 августа 2019