Am fost inundați de vecini și vrem să-i acționăm în instanță

14 октября 2021 45

Bună ziua! Spuneți-mi, vă rog, dacă am fost inundați de vecini și mergem în instanță, care sunt șansele să câștigăm procesul? Asistența juridică costă 10.000 lei, expertul - 6.300 lei. Avem deja pagube considerabile în apartament și ne este frică să suportăm și aceste cheltuieli.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Totul ține de probele prezentate și cumulate, este imposibil de a oferi un raspuns concret.
Daca procedura probatorie este îndeplinită corect cu informarea parților ș.a. șanse de cîștig sunt, inclusiv cu compensarea cheltuielilor.

14 октября 2021
Nicolae Marian
  • Адвокат

Șansele depind de faptul cât de bine o să fie pregătite și argumentată cererea Dvs. Important este să demonstrați cine concret vă inundă. Nu cumva să vă adresați împotriva unui vecin care de facto nu vă inundă.

16 октября 2021