Am inregistrat un SRL, apoi am aflat ca am nevoie de oficiu

2 октября 2019 218

Am inregistrat un SRL, apoi am aflat ca am nevoie de oficiu. Cum pot achita oficial chiria oficiului, daca afacerea inca nu functioneza (din cauza ca sunt obligat sa a oiciu pentru a activa) si nu sunt bani pe cont? Presupun ca pot face un contract de imprumut intre mine si SRL, dar as dori sa aflu cum e mai corect?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Odată ce Dvs. deja aveți înregistrată o societate cu răspunedere limitată aceasta deja are un oficiu și anume cel înregistrat la Agenția Servicii Publice în calitate de sediul juridic.
Dacă aveți necesitate de un alt spațiu urmează să identificați imobilul și să încheiați contract de locațiune.
În cazul în care nu aveți... mai detaliat încă venituri din încasări, însă, vă sunt necesare mijloace mijloace bănești pentru desfășurarea activității aveți 2 soluții:
1. fie majorați capitalul societății și depuneți banii pe cont
2. fie încheiați contract de împrumut între Dvs ca persoană fizică fondator și societatea Dvs.

3 октября 2019