Am interdictie in Marea Britanie

8 февраля 2020 136

Salut. Am interdictie pe viata pentru Marea Britanie. Daca ma casatoresc sa schimb numele, pot intra in Anglia fara sa fiu prins? Din auzite, multe persoane au procedat asa si au reusit sa intre. La vama engleza, ei verifica CNP? Asta e singurul lucru care poate face legatura intre vechiul nume si noul nume. Poate cineva sa ma lamureasca?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Posibil undeva sunt situații de care discutați, dar intrați în specificul situației.
De regulă schimbul numelui nu face diferență în cazul în care sunteți identificat i baza IDNP care nu se schimba comparativ cu numele său prenume.

15 мая 2020