Am interdictie sau nu?

14 мая 2022 115

Bună ziua. Am un credit pe care nu reusesc sa-l achit. Cum pot sa verific daca pot iesi din tara?

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua Mariana.

Interdicția de a părăsi țara în sensul Codului de executare se pune în aplicare de către Poliția de Frontieră. Aceste măsuri se dispun cu înștiințarea Dvs. Posibil să nu fi recepționat Dvs. scrisoarea sau invitația pentru a face cunoștință cu acest act procesual.

Dacă Dvs. nu sunteți la... mai detaliat curent cu faptul că ați avea anumite cauze civile care vă implică pe Dvs., atunci cel mai simplu e să adresați o cerere către Poliția de Frontieră și să anexați la cerere datele Dvs. de identitate - copia buletinului, pașaportului. Solicitați să vi se ofere răspuns la întrebarea dacă sunt aplicate interdicții de a părăsi țara în privința Dvs.

15 мая 2022