Am intrat in tara o masina cu numere de Lituania

15 октября 2022 300

Buna ziua. Acum 10 ani, pe numele meu a fost introdus in tara un autoturism produs in 1994. Recent la vama mi s-a spus ca trebuie sa-l scot din tara. Din pacate, autoturismul in cauza nu mai exista. Daca achit amenda in valoare de 3.000-4.500 lei, este posibil ca pe viitor sa mi se ceara sa achit din nou aceasta amenda?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Pe lângă amenda contravențională, din păcate veți fi obligat și la achitarea contravalorii automobilului....

16 октября 2022

Mare idiotism,sa mai achiti si contravaloarea automobilului, cind procurori si demnitari au apartamente de lux conduc porsche in valoare de 100 mii€ si in declarari le pun 10 mi de lei , majoritatea au fost prinsi cu imbogatire ilicita. Sa mai pun poft in cui cind o sa plateasca lumea... mai detaliat devamarea sau contravaloare !

18 октября 2022