Am introdus in RM un automobil din Cehia

6 февраля 2020 312

Am introdus in RM un automobil din Cehia. O luna in urma am avut un accident serios, masina e avariata puternic. Am desfacut-o, am numai documentele cu care am intrat in RM si placutele de la ea. Cum pot s-o scot de la evidenta ca sa nu am probleme cu autoritatea vamala?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Dezmembrarea mașinii nu vă scutește de obligațiile față e organul vamal, de aceea urmează să solicitați de la firma care v-a dezmembrat mașina un act care certifică acest fapt și să-l prezentați organului vamal pentru ae vita careva probleme ulterior.

6 февраля 2020