Am introdus in tara o masina cu numere LT

26 мая 2019 400

Salut! Am asa o intrebare. Am introdus in tara o masina cu numere LT, am circulat 90 de zile si acum vreau sa fac o iesire si inapoi sa fie intrarea pe alt cetatean MD. Cate zile mai poate automobilu circula legal deja pe alt cetatean in RM? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Regula e că auto poate să se afle pe teritoriul RM pe perioadă de 180 zile în decursul a 12 luni, in acest caz e vorba de încă 90 zile.
Totuși acest capitol îl hotărăște serviciul vamal, astfel contactații la direct la linia informare

http://www.customs.gov.md/ro/content/centrul-unic-de-apel-0

26 мая 2019